Wave

Wave - festival vodních sportů

Wave Velmi výhodná poloha Vodáckého areálu Lídy Polesné u cyklostezky spojující města České Budějovice a Hlubokou nad Vltavou je zcela ideální pro akce přinejmenším regionálního rozsahu. Toto se potvrdilo i při pořádání letošního ročníku Festivalu vodních sportů Wave2007, který proběhl za výrazné podpory Jihočeského kraje, města České Budějovice a Hluboké nad Vltavou.

Co všechno jste mohli vidět?


Vodní slalom

Jeden z nejúspěšnějších sportů v České republice známý především díky dvojnásobné olympijské vítězce Štěpánce Hilgertové a olympijskému vítězi Lukáši Pollertovi, „klukovi co prodal medaile". Ani jedna z těchto osobností na Wave2007 nechyběla.

Boater Cross

Obrovské renomé si vydobyl již v loňském roce při festivalu Wave2006 závod na plastových turistických kánoích Boater Cross, závodníky spontálně, ale velmi trefně, přejmenovaný na Masso Cross. A tak velký divácký úspěch při Wave2007 nebyl žádným překvapením. Vždy čtyři plastové otevřené turistické kanoe, ony známé lodě z letního splouvání Vltavy, se najednou pustily do zpěněné slalomové tratě. Pravidla byla velmi jednoduchá: projet jednoduše stanovenou trať a být v cíli jako první. Proto taktizování, nekompromisně tvrdé střety i „cvaknutí" byly doslova na denním pořádku.

Plavání

 Sport velmi oblíbený pro relaxaci, ale i pro zábavu. Každý, kdo však chtěl zažít „absolutní" požitek z plavání, rozhodně nemohl na Mezinárodním festivalu vodních sportů Wave2007 chybět.
Do vln a válců se není nutné vydat jen na lodi, naprosto stačí plovací vesta a helma a každý, kdo najde odvahu, si může užívat ne „na" vodě, ale doslova „ve" vodě. Navíc adrenalin v krvi zvyšující skoky do „kolovadla", nejtěžšího úseku slalomové dráhy s dravým proudem a velkými vlnami, zajišťují kombinaci s již zmíněným plaváním onen „absolutní" požitek.