Sledge hokej

Sledge hokej se vyvinul z nejrychlejší kolektivní hry na světě a to sice z ledního hokeje. Zjednodušeně by se dalo říci, že je to lední hokej pro tělesně postižené.

B.B. Budweiser King

 V roce 1976 se sledge hokej objevil poprvé na Paralympijských hrách. Bohužel ne jako paralympijských sport, ale jen jako exhibice švédského národního týmu. Zní to neuvěřitelně, ale až v roce 1994 se stal sledge hokej paralympijským sportem na Paralympiádě v Lillehamru. Po norském zlatém úspěchu na Paralympiádě v Naganu v roce 1998 se k zemím hrajícím sledge hokej přidaly Německo, Holandsko, Korea a v neposlední řadě Česká republika.

WIP Reklama se snaží českobudějovický oddíl sledge hokejistů B.B. Budweiser King podporovat alespoň realizací reklamních a propagačních služeb, protože si uvědomuje, jak důležitá pro tyto handicapované sportovce je aktivní sportovní činnost, která však bohužel není obecně širokou veřejností vnímána a jelikož ji nelze považovat za „masovou" záležitost jako jiné sporty, firmy a sponzoři se nepředhánějí v její podpoře. Což je v tomto případě opravdu škoda.