Pravidla lži

WIP reklama se zapojila jako mediální partner filmu

Premiéra: 30. listopadu 2006
Délka: 119 min
Film: Roberta Sedláčka
Produkce: Radim Procházka

Dvanáct lidí, kteří se nechali dobrovolně zavřít na statku na Šumavě. Dobrovolně se zřekli svobody. Manuálně pracují (živí sami sebe) a navzájem si pomáhají překročit svou minulost. Na jeden rok. Vztahy jsou rovnoprávné; nikdo nemůže mít hlavní slovo. Zakázány jsou erotické vztahy. Ale vydržte to, když muži a ženy jsou po hromadě a témat k hovoru je tak málo! Za porušení pravidel komunity ale hrozí vyloučení. Pracují nervy a pudy. Jolana (Petra Jungmanová) je slabá holka a Milan (Jiří Langmajer) zase silný chlap... Porušovat pravidla tam, kde se tolik hraje na pravdu znamená rozvrátit všechno a ohrozit všechny.

Hrají: Jiří Langmajer, David Švehlík, Petra Jungmanová, Klára Issová, Martin Trnavský, Martin Stránský, Igor Chmela, Jaroslav Plesl, Jaromír Dulava, Jan Budař, David Novotný, Jana Janěková ml., Eva Vrbková, Kristina Chrástová, Josef Cisár, Zuzana Fialová a další.

Koprodukce

PRODUKCE RADIM PROCHÁZKA,
Česká televize - Pavel Aujezdský a Robert Fuchsa,
Studio Virtual - Pavel Dvořák,
BUC-FILM - Jaroslav Bouček,
POST PRODUKCE PRAHA - Kamil Kožíšek,
AVION POSTPRODUCTION - Martin Hřebačka

S podporou

Státního fondu ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie, Magistrátu hlavního města Prahy

Mediální partneři

Český rozhlas, Týden, Centrum.cz, Rádio 1, Rádio Kiss, Živel + Hype + X mag (X Publishging), WIP Reklama, TV Óčko, Metropolitní express,

Další partneři filmu

Pivovar Černá Hora, Axius - pronajímatel filmových světel, Nugget - výrobce oblečení, Sebastian - kosmetická firma